Блог

10 доведених переваг піперину

Переваги піперину для здоров'я.

Чорний перець є однією з найчастіше використовуваних спецій у всьому світі. Проте, чорний перець більше, ніж просто кухонний продукт. Він вважався «королем прянощів» і використовувався у давній аюрведичній медицині протягом тисячоліть. Цьому сприяла висока концентрація корисних рослинних сполук.

  1. Потужний антиоксидант

Вільні радикали це нестабільні молекули, які можуть пошкодити ваші клітини. Деякі вільні радикали створюються природним шляхом — наприклад, коли ви тренуєтеся та переварюєте їжу.

Однак надлишкові вільні радикали можуть утворюватися при дії таких факторів, як забруднення, сигаретний дим та сонячні промені.

Надмірне пошкодження вільними радикалами може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Наприклад, це було пов'язано із запаленням, передчасним старінням, хворобами серця та деякими видами раку.

Чорний перець багатий на рослинну сполуку під назвою піперин. Як показали дослідження в пробірці, він має потужні антиоксидантні властивості.

Дослідження показують, що дієта з високим вмістом антиоксидантів може допомогти запобігти або відстрочити руйнівну дію вільних радикалів.

Дослідження у пробірці та на гризунах показали, що добавки з меленого чорного перцю та піперину можуть зменшити пошкодження вільними радикалами.

Наприклад, щури, які отримували дієту з високим вмістом жирів та концентрований екстракт чорного перцю, мали значно менше маркерів пошкодження клітин вільними радикалами через 10 тижнів. Це порівняно з щурами, які отримували лише дієту з високим вмістом жирів.

РЕЗЮМЕ

Чорний перець багатий на сильнодіючий антиоксидант під назвою піперин, який може допомогти запобігти пошкодженню ваших вільних радикалів.

  1. Має протизапальні властивості

Хронічне запалення може бути основним фактором у багатьох станах, таких як артрит, хвороби серця, діабет та рак.

Багато лабораторних досліджень показують, що піперин – активна речовина чорного перцю – може ефективно боротися із запаленням. У цьому полягає унікальна користь піперину для здоров'я.

Наприклад, у дослідженнях на щурах з артритом лікування піперином призводило до зменшення набряку суглобів та зменшення запальних показників крові.

У дослідженнях на мишах піперин пригнічував запалення в дихальних шляхах, спричинене астмою та сезонною алергією.

РЕЗЮМЕ

Чорний перець містить активну сполуку, яка, як встановили дослідники, ефективно зменшує запалення.

  1. Може принести користь вашому мозку

З'ясували, що піперин покращує функцію мозку у дослідженнях на тваринах.

Зокрема, він продемонстрував потенційну користь для симптомів, що відносяться до розвитку дегенеративних станів мозку. Наприклад, хвороба Альцгеймера та Паркінсона.

Наприклад, дослідження на щурах із хворобою Альцгеймера показало, що піперин покращує пам'ять. В результаті вживання піперину щури бігають у лабіринті більш ефективно, ніж щури, що не отримували з'єднання.

В іншому дослідженні на гризунах екстракт піперину очевидно зменшував утворення амілоїдних бляшок. Вони є щільними скупченнями ушкоджуючих фрагментів білка в мозку і пов'язані з хворобою Альцгеймера.

РЕЗЮМЕ

Екстракт чорного перцю покращив симптоми дегенеративних захворювань головного мозку у дослідженнях на тваринах.

  1. Може покращити контроль цукру в крові

Дослідження показують, що піперин може допомогти покращити метаболізм цукру у крові.

В одному дослідженні щури, які отримували екстракт чорного перцю, мали менший сплеск рівня цукру в крові після споживання глюкози порівняно з щурів у контрольній групі.

Крім того, 86 осіб із надмірною вагою приймали добавки, що містять піперин та інші сполуки протягом 8 тижнів. У результаті вони зазнали значного поліпшення чутливості до інсуліну. Це показник того, як добре гормон інсулін видаляє глюкозу з кровотоку.

РЕЗЮМЕ

Екстракт чорного перцю може покращити контроль цукру в крові, але потрібні додаткові дослідження.

  1. Може знизити рівень холестерину

Високий рівень холестерину в крові пов'язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, які є основною причиною смерті у світі.

Екстракт чорного перцю був вивчений на тваринах на предмет його здатності знижувати рівень холестерину.

Наприклад, в одному з 42-денних досліджень, щури знаходилися на дієті з високим вмістом жирів та екстрактом чорного перцю. В результаті вони мали знижений рівень холестерину в крові, включаючи холестерин ЛПНГ (поганий). Такі ж ефекти були помічені в контрольній групі.

Крім того, чорний перець та піперин підвищують засвоєння харчових добавок, які мають потенційні ефекти зниження рівня холестерину. Це, насамперед, куркума та червоний дріжджовий рис.

Більш того, дослідження показали, що чорний перець може збільшити поглинання активного компонента куркуми – куркуміну – до 2000%.

РЕЗЮМЕ

Чорний перець продемонстрував ефекти зниження рівня холестерину в дослідженнях на гризунах і, як вважають, підвищує поглинання потенційних добавок, що знижують рівень холестерину.

  1. Може мати протиракові властивості

Дослідники припускають, що активне з'єднання в чорному перці, піперині, може мати протиракові властивості.

Таким чином, дослідження у пробірці показали, що піперин уповільнює розмноження клітин раку молочної залози, простати та товстої кишки та спричиняє загибель ракових клітин.

В іншому дослідженні пробірки провели скринінг 55 сполук спецій. Виявили, що піперин із чорного перцю є найефективнішим засобом підвищення ефективності лікування потрійного негативного раку молочної залози, найбільш агресивного типу раку.

Більш того, піперин показав перспективні ефекти в лабораторних дослідженнях для усунення множинної лікарської стійкості в ракових клітинах. Саме ця проблема перешкоджає ефективності хіміотерапевтичного лікування.

РЕЗЮМЕ

Чорний перець містить активну сполуку, яка уповільнювала розмноження ракових клітин, а також викликала загибель ракових клітин у дослідженнях у пробірці. Проте ці ефекти були вивчені на людях.

7-10. Інші переваги

Згідно з попередніми дослідженнями, чорний перець може принести користь здоров'ю багатьма іншими способами:

  1. Збільшує поглинання поживних речовин. Чорний перець може збільшити поглинання основних поживних речовин, таких як кальцій та селен. Також - деяких корисних рослинних компонентів, таких як ті, що містяться в зеленому чаї та куркумі
  2. Може сприяти здоров'ю кишок. Склад ваших кишкових бактерій був пов'язаний з імунною функцією, настроєм, хронічними захворюваннями та багатьом іншим. Попередні дослідження показують, що чорний перець може збільшити кількість корисних бактерій у кишечнику.
  3. Може запропонувати полегшення болю. Дослідження на гризунах припускають, що піперин у чорному перці може бути природним знеболюючим.
  4. Може зменшити апетит. У невеликому дослідженні 16 дорослих повідомили про зниження апетиту після вживання напою на основі чорного перцю, порівняно з ароматизованою водою. Однак інші дослідження не показали того ж ефекту

РЕЗЮМЕ

Чорний перець збільшує засвоєння необхідних поживних речовин та корисних рослинних сполук. Згідно з попередніми дослідженнями, це може також сприяти зміцненню кишківника, полегшенню болю та зниженню апетиту.

ПІДСУМКИ

Чорний перець і його активне з'єднання піперин можуть мати потужні антиоксидантні та протизапальні властивості.

Лабораторні дослідження свідчать, що чорний перець може покращити рівень холестерину, контроль рівня цукру в крові, а також здоров'я мозку та кишечника.

Джерело: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

Без коментарів
Залишити коментар

ukUkrainian